Chinese (Simplified)EnglishGermanPolish

DP World / Dubajski operator portowy / przejął Unifeeder Group, największego paneuropejskiego armatora feederowego i krótkodystansowego. Unifeeder będzie nadal działał na zasadzie w pełni niezależnego armatora. Zakup wymaga jeszcze zatwierdzenia przez urzędy monopolowe.

CMA CGM przejmie Containerships, fińskiego armatora specjalizującego się w rynku wewnątrz europejskim.

Containerships specjalizuje się w żegludze krótkiego zasięgu  na rynku morza bałtyckiego, w Rosji, Europie Północnej, Afryce Północnej i Turcji.

W zwiazku ze wzrostem cen paliw armatorzy wprowadzaja EBS czyli dodatkową opłatę za swoje usługi, by pokryć straty, które w I kwartale spowodowały wysokie wzrosty ceny paliw. Dodatkowa opłata w postaci EBS „emergency bunker surcharge” zacznie obowiązywać od 1 czerwca br. Opłata będzie podlegać miesięcznej ponownej ocenie.

Z poczatkiem kwietnia 2018 roku oficjalnie rozpoczyna dzialalnosc japonskie ONE /Ocean Network Express/ czyli polaczone sily K-Line, MOL i NYK. Połączone siły trzech japońskich armatorów dają w efekcie operatora zajmującego szóste w świecie miejsce wśród największych morskich przewoźników kontenerowych.

 

GDYNIA

HONGKONG

SYDNEY

SINGAPUR

NOWY JORK