Chinese (Simplified)EnglishGermanPolish

Pomimo przedłużenia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE do 31 stycznia 2020 r., po brexicie każda przesyłka do i z Wielkiej Brytanii będzie podlegać zgłoszeniu celnemu.

Rząd Wielkiej Brytanii wdrożył Przejściowe uproszczone procedury /TSP/ w celu ułatwienia transportu towarów pochodzących z UE do Wielkiej Brytanii.
TSP ogranicza ilość informacji, które brytyjscy odbiorcy towarów muszą podać w zgłoszeniu przywozowym, gdy towary przekraczają granicę z UE. Procedury TSP stosuje się do większości rodzajów towarów (z wyłączeniem np. towarów niebezpiecznych, ADR, IMO Class). Aby móc skorzystać z TSP, brytyjski odbiorca towarów musi zarejestrować się w TSP. Po dokonaniu rejestracji, należy przekazać numer rejestracji TSP spedytorowi realizujacemu obsluge spedycyjna.

Korzystanie z TSP zmniejsza ryzyko opóźnień na granicy, ponieważ zmniejsza ilość informacji, które należy podać w zgłoszeniu przywozowym. Po okazaniu numeru TSP odprawy celnej nie trzeba będzie przechodzić natychmiast na granicy, tak więc większość przesyłek uniknie kolejek do odprawy w porcie.

 

DCT Gdańsk przeładował dwumilionowy kontener w 2019 roku i tym samym stał się pierwszym terminalem na Morzu Bałtyckim, który przekroczył granicę 2 mln TEU obsłużonych w ciągu jednego roku.

Od 1.06.2019 zmiana adresu firmy. Nowy adres ul. Hutnicza 5, 81-061 Gdynia.

Po zakończeniu wieloletnich negocjacji pomiedzy UE a Polską obu stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie wejscia Polski do UE. Ważnym momentem było podpisanie 16 kwietnia 2003 r. w Atenach traktatu akcesyjnego i późniejsze referendum, w którym Polacy powiedzieli „TAK” Unii Europejskiej. W konsekwencji Polska stała się 1 maja 2004 r. państwem członkowskim, dzięki czemu Polska właśnie świętuje 15-lecie obecności w Unii Europejskiej.