Chinese (Simplified)EnglishGermanPolish

Od 1.06.2019 zmiana adresu firmy. Nowy adres ul. Hutnicza 5, 81-061 Gdynia.

Po zakończeniu wieloletnich negocjacji pomiedzy UE a Polską obu stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie wejscia Polski do UE. Ważnym momentem było podpisanie 16 kwietnia 2003 r. w Atenach traktatu akcesyjnego i późniejsze referendum, w którym Polacy powiedzieli „TAK” Unii Europejskiej. W konsekwencji Polska stała się 1 maja 2004 r. państwem członkowskim, dzięki czemu Polska właśnie świętuje 15-lecie obecności w Unii Europejskiej.

Linie żeglugowe należace i tworzące Ocean Alliance / CMA-CGM, COSCO, EVERGREEN, OOCL / przedłużyły umowę o współpracy do 2027 roku.

Zostały spełnione prawne wymogi niezbędne do rozpoczęcia robót inwestycyjnych, które udrożnią dostęp do portu Hamburg. Będzie on mógł obsługiwać największe statki, w tym kontenerowce o pojemności powyżej 20 tys. TEU, bez konieczności wcześniejszego ich częściowego rozładowania lub niepełnego załadowania. Korekta toru wodnego umożliwi w przyszłości wypływanie z portu statków o zanurzeniu 13,5 metra niezależnie od pływów, a z wykorzystaniem fali przypływu – do 14,5 metra. Problemy z wpływaniem dużych statków kontenerowych odczuwa port Hamburg odkąd zostały one wprowadzone ok. 3 lata temu do eksploatacji. Powoduje to stagnację i okresowy spadek przeładunków w porcie Hamburg.Jeśli procedury odwoławcze nie spowolnią postępu prac, projekt prawdopodobnie zakończy się do 2020 r.